Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Jak dostarczyć organizmowi witaminę D?

Światło słoneczne – najbardziej naturalny i skuteczny sposób dostarczania witaminy D

Lekarze i naukowcy są przekonani, że w naturalnych warunkach 90% witaminy D dostaje się do organizmu człowieka poprzez skórę, to znaczy wskutek działania promieni słonecznych. Odpowiednia dieta zaspokaja jedynie 10% zapotrzebowania naszego organizmu na witaminę D, więc światło słoneczne jest niezmiernie ważnym źródłem witaminy D, której tak bardzo potrzebujemy.

W dzisiejszych czasach większość z nas pracuje i żyje w zamkniętych pomieszczeniach z dala od światła słonecznego, którego nasi przodkowie dostarczali organizmowi spędzając czas na świeżym powietrzu. Ten fakt uniemożliwia nam utrzymanie optymalnego poziomu witaminy D i tworzenie „zapasu witaminy D” na czas zimy, kiedy słońce jest zbyt słabe. Ten nawyk i styl życia powoduje, że wielu z nas-nawet w okresie wiosenno-letnim- odczuwa skutki niewystarczającego poziomu witaminy D w organizmie, nie mówiąc o tworzeniu jej zapasu na sezon zimowy. Dlatego wiodący specjaliści posiadający wiedzę na temat witaminy D radzą nam byśmy starali się przebywać w umiarkowanym nasłonecznieniu przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Powyższe informacje zostały przekazane przez Europejski Związek Solaryjny (ang.European Sunlight Association ESA)

Aktualności
Kliknij "Lubię to!"

Znajdź nas na facebook-u! wśród osób, które nas lubią co miesiąc rozlosujemy darmowe opalanie wraz z kosmetykiem:)

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.