Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Opalanie poprawia kondycje seksualną...

Foto
Austriaccy naukowcy wykazali, że poziom testosteronu w męskim organizmie wzrasta proporcjonalnie do poziomu witaminy D, która jest produkowana w skórze pod wpływem ekspozycji na promienie ultrafioletowe. Wniosek jest prosty – im więcej witaminy, tym większa sprawność seksualna – i nie tylko.

 

Badacze z Uniwersytetu Medycznego z austriackiego miasta Graz wykazali, że mężczyźni z wyższym poziomem witaminy D mają również dużo wyższy poziom najważniejszego męskiego hormonu – testosteronu. Co więcej – wahania poziomu testosteronu w ciągu roku były takie same jak zmiany w poziomie witaminy D.


Poziom obydwu hormonów zaczyna spadać w październiku (na początku sezonu jesienno – zimowego) najniższy poziom osiągając około marca – kiedy promieniowanie jeszcze nie jest wystarczająco silne by pobudzić produkcję witaminy D w skórze. Szczytowy poziom – zarówno witaminy D jak i testosteronu – osiągany jest około sierpnia. Te dane dotyczą oczywiście mężczyzn, którzy w okresie jesienno – zimowym nie przyjmowali w suplementów z witaminą D, ani nie korzystali z solarium.


Jak mówi Ad Brand, rzecznik Sunlight Research Forum z holenderskiego Veldhoven – mężczyzna, który dba o zapewnienie swojemu organizmowi odpowiedniego poziomu witaminy D może być pewny że – poza wieloma innymi korzyściami dla zdrowia – jego sprawność seksualna będzie na odpowiednio wysokim poziomie. Nowe odkrycia wpisują się w wyniki wcześniej prowadzonych badań. Już godzina kontaktu ze słońcem może podnieść poziom „męskiego” hormonu o ok. 69%.


Testosteron to jeden z najważniejszych hormonów decydujących o jakości życia – nie tylko mężczyzn, kobiet również. Wpływa na aktywność fizyczną, energię seksualną, wzrost i utrzymanie masy mięśniowej, produkcję i jakość spermy, ale również na właściwą mineralizację kości i wiele innych aspektów. Obniżony poziom testosteronu skutkuje między innymi zmęczeniem i pogorszeniem nastroju (nawet do stanów depresyjnych), utratą masy mięśniowej przy jednoczesnym wzroście tkanki tłuszczowej. Niedobory tego hormonu mają nawet wpływ na rozwój chorób związanych z krążeniem.


Testosteron ma również ogromny wpływ na sferę emocjonalną – jest odpowiedzialny między innymi za takie cechy jak odwaga, zdecydowanie, śmiałość, pewność siebie i niezależność, ale również skłonność do ryzyka i w skrajnych przypadkach agresję.


Aktualności
Kliknij "Lubię to!"

Znajdź nas na facebook-u! wśród osób, które nas lubią co miesiąc rozlosujemy darmowe opalanie wraz z kosmetykiem:)

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.