Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Sposób na jesienno-zimową depresję...

Foto

Sposób na depresję!

Jesień i zima w warunkach polskich to czas, kiedy promienie słoneczne goszczą u nas nieczęsto i niedługo. Są słabe, często przefiltrowane przez grubą warstwę chmur. Brak słońca powoduje, że ludzka skóra staje się bielsza, a myśli coraz ciemniejsze... Wiele osób wpada wtedy w stan dobrze znany jako jesienno-zimowa depresja. Albo raczej fachowo- sezonowe wahania nastroju. Na szczęście brak naturalnego słońca możemy rekompensować w inny sposób.

 

Więcej światła!


Jeśli źródłem problemów jest niedobór światła, to dlaczego po prostu organizmowi tego światła nie dostarczyć przez solarium, które przecież z założenia jest w pewnym sensie substytutem słońca? Przez wiele lat wśród terapeutów panowało błędne przekonanie, że solarium jest bezużyteczne w dziedzinie poprawiania nastroju.

Uważli oni, że wyłącznie światło białe ( widzialne) ma wpływ na psychikę człowieka. Temu przekonaniu przeczyła praktyka. Przecież człowiek po opalaniu- czy to w solarium, czy na słońcu- czuje się zrelaksowany, odprężony. Znajduje się wręcz w stanie, który można porównać z lekką euforią. Jak to wytłumaczyć?

Sprawę wyjaśniły badania naukowe przeprowadzone przez znanego specjalistę w dziedzinie fotobiologii i fotomedycyny- dr Michaela F. Holicka i jego zespół. Szereg eksperymentów wykazało, że beta- endorfiny są produkowane również w skórze pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Następnie za pośrednictwem układu krwionośnego są transportowane do mózgu- gdzie spełniają po prostu swoje zadanie- sterują emocjami, samopoczuciem. Łagodzą przygnębienie, przywracają dobry humor, chęć do życia i działania. Tak więc z czystym sumieniem można powiedzieć, że solarium nie tylko spełnia funkcję kosmetyczną. Dzięki niemu nie tylko dbamy o wygląd, ale również może być ono używane w celu łagodzenia objawów sezonowej depresji. Zresztą, trzeba sobie jasno powiedzieć, że wygląd i samopoczucie idą w parze. Świadomość własnej atrakcyjności, podkreślonej atrakcyjną opalenizną to jeden z lepszych sposobów na podniesienie samooceny.

Źródło: www.solarium.info.pl
 

Aktualności
Kliknij "Lubię to!"

Znajdź nas na facebook-u! wśród osób, które nas lubią co miesiąc rozlosujemy darmowe opalanie wraz z kosmetykiem:)

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.