Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Bez słońca nie byłoby życia!

Bez słońca nie byłoby życia!

Zarówno słońce, jak i lampa UV emitują „promienie ultrafioletowe” w typach: UVC, UVB oraz UVA. Promienie UVC-najbardziej szkodliwe dla człowieka zatrzymywane są przez powłokę ozonową w wyższych warstwach atmosfery. Bezpośrednio do nas, do naszej skóry dociera promieniowanie UVA oraz promieniowanie UVB, które w zbyt dużych dawkach może powodować poparzenia słoneczne. Ich natężenie zależne jest od kąta padania promieni, który jest różny wn zależności od położenia geograficznego, pory roku i pory dnia.

Promienie UV są całkowicie niewidoczne. Wychodząc na świeże powietrze mimowolnie eksponujemy naszą skórę na działanie światła słonecznego. Niestety tym samym narażamy się na różny poziom natężenia promieniowania ultrafioletowego i nie jesteśmy świadomi ani jego intensywności, ani typu samego promieniowania UV, które w danym momencie oddziałuje na naszą skórę. W takiej sytuacji nie mamy żadnej kontroli nad promieniowaniem UV, gdyż nie da się kontrolować słońca

Lampy UV używane w urządzeniach opalających imitują działanie promieniowania słonecznego poprzez emisję promieniowania UVA i UVB, ale co najważniejsze kontrolują natężenie promieniowania ultrafioletowego w celu ograniczenia ryzyka poparzenia oraz zwiększania efektu opalania przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich czasów opalania.

Powyższe informacje zostały przekazane przez Europejski Związek Solaryjny (ang.European Sunlight Association ESA)

Aktualności
Kliknij "Lubię to!"

Znajdź nas na facebook-u! wśród osób, które nas lubią co miesiąc rozlosujemy darmowe opalanie wraz z kosmetykiem:)

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.